<  2019  >
<  September  >
1 Söndag 
< 11:00Harbrostugan uthyrd
Tävling: DM Lång (UP) (Länk)
2 Måndag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
18:00 - 19:30Träning: Orienteringsteknik (vit-violett) (Länk)
18:00 - 21:00Harbrostugan bokad BSKK
18:00 - 19:30Träning: Ungdomsträning Långsätra
3 Tisdag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
18:30 - 20:00Träning: Rullskidor
4 Onsdag 
17:00 - 21:00Harbrostugan bokad
5 Torsdag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
18:00 - Träning: Ungdomsträning alla grupper
18:00 - Träning: Löpning
18:00 - Träning: Nybörjarkurs Tumba
19:00 - Klubbkväll Harbro
6 Fredag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
17:00 - Tävling: DM Natt (UP) (Länk)
7 Lördag 
12:00 - Harbro bokad
8 Söndag 
Tävling: DM Stafett (Länk)
9 Måndag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
18:00 - 19:30Träning: Orienteringsteknik (vit-violett) (Länk)
18:00 - 19:30Träning: Ungdomsträning Långsätra
10 Tisdag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
18:30 - Styrelsemöte
18:30 - 20:00Träning: Rullskidor
11 Onsdag 
07:00 - 15:00Tävling: Harbrofajten
12 Torsdag 
18:00 - Träning: Nybörjarkurs Tumba
18:00 - Träning: Ungdomsträning olteknik alla grupper
19:00 - Klubbkväll Harbro
13 Fredag 
Tävling: USM Sprint (Länk)
14 Lördag 
Tävling: USM Lång (Länk)
Tävling: SM Lång, kval (Länk)
Tävling: Attundadubeln, medel (Länk)
11:00 - 21:00Harbrostugan uthyrd
15 Söndag 
Tävling: USM Distriktsstafett (Länk)
Tävling: SM Lång, final (Länk)
Tävling: Attundadubbeln, lång (Länk)
16 Måndag 
18:00 - 19:30Träning: Ungdomsträning Långsätra
18:00 - 19:30Träning: Orienteringsteknik (vit-violett) (Länk)
17 Tisdag 
18 Onsdag 
19 Torsdag 
18:00 - Träning: Nybörjarkurs Tumba
18:00 - Träning: Ungdomsträning alla grupper
18:00 - Träning: Löpning
19:00 - Klubbkväll Harbro
20 Fredag 
Tävling: SM Medel, kval (Länk)
08:00 - 15:00Harbrostugan bokad
21 Lördag 
Tävling: Hellasmedeln (Länk)
Tävling: SM Medel, final (Länk)
22 Söndag 
Tävling: Österåkerskaveln (Länk)
Tävling: SM Stafett (Länk)
23 Måndag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
18:00 - 19:30Träning: Orienteringsteknik (vit-violett)
18:00 - 19:30Träning: Ungdomsträning Långsätra
24 Tisdag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
25 Onsdag 
08:00 - 11:00Harbrostugan bokad
26 Torsdag 
18:00 - Träning: Nybörjarkurs Tumba
18:00 - Träning: Ungdomsträning olteknik alla grupper
19:00 - Klubbkväll Harbro
27 Fredag 
15:00 - 21:00Harbrostugan bokad
28 Lördag 
Tävling: Ungdomsseriefinalen (Länk)
29 Söndag 
30 Måndag 
18:00 - 19:30Träning: Ungdomsträning Långsätra
18:00 - 19:30Träning: Orienteringsteknik (vit-violett)